9.3.2 RUS - Co w Klubie na Bydgoskim Przedmieściu

 9.3.2 RUS - Co w Klubie na Bydgoskim Przedmieściu

 

Rok 2018 w Klubie Samopomocy na Bydgoskim Przedmieściu działającym w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w Gminie Miasta Torunia" został przywitany z entuzjazmem i na słodko ! Uczestnicy zajęć własnoręcznie wykonali naturalne słodycze z ekologicznych produktów. W ten sposób powstały smaczne desery, ciasteczka, czekoladki, kremy... – prawdziwy raj dla łasuchów. To jednak nie był koniec noworocznych przyjemności – było też wspólne wyjście do kina na polską komedię, odbyły się warsztaty tkackie, podczas których każdy mógł wykonać swój własny kilim na ścianę, wreszcie cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia – jak zaplanować własny budżet na cały rok, żeby unikać pułapek finansowych i wykorzystać wszystkie możliwości zaoszczędzenia pieniędzy na zakup wymarzonej przez siebie rzeczy.
Zimny luty był bardzo motywujący do działania! Przede wszystkim uczestnicy poznali szeroko pojętą teorię podczas spotkania, które odbyło pod wdzięcznym tytułem „ Żeby mi się chciało jak mi się nie chce". Wszyscy tak wzięli sobie do serca poznane techniki samomotywowania, że podczas balu karnawałowego tańcom i wygłupom nie było końca.
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych zdominowały marzec. Podczas zajęć powstawały wielkanocne baranki, zajączki, kartki świąteczne, nawet podczas warsztatów wikliniarskich każdy z uczestników wyplótł swój własny koszyczek na święconkę. Na koniec miesiąca wszyscy zostali zaproszeni do restauracji w hotelu Filmar na uroczyste śniadanie wielkanocne w obecności Władz Miasta oraz uczestników Klubów Samopomocy prowadzonych przez MOPR, Fundację Pro Europa, CISTOR. Wszyscy zasiedli przy suto zastawionych stołach, aby złożyć sobie życzenia i pobiesiadować w atmosferze zbliżającej się Wielkanocy przy dźwiękach gitary toruńskiego barda Jacka Beszczyńskiego.
Kwiecień eksplodował zielenią i piękną pogodą, co zachęciło do wychodzenia na zewnątrz, na spacery i podejmowania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Grupa uczestników wyszła wspólnie także do toruńskiego teatru im. W.Horzycy na spektakl „Ciemność" w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również kwietniowe zajęcia z toruńskim zaklinaczem psów. Uczestnicy gościli w klubie dwa przepiękne owczarki niemieckie, które pod czujnym okiem swojego opiekuna, uczyły psiego savoir-vivru. 5-godzinne zajęcia upłynęły na grach i zabawach z czworonogami, mającymi na celu ćwiczenia dobrej komunikacji oraz właściwych zachowań w obecności psów.
Przed uczestnikami projektu jeszcze dwa miesiące zajęć w Klubie Samopomocy na Bydgoskim Przedmieściu. Ostatnie tygodnie zapowiadają się bardzo interesująco. Na pewno nie zabraknie zajęć plastycznych rozwijających wrażliwość estetyczną i szlifujących talenty artystyczne, wyjść do ośrodków kultury oraz spotkań z ciekawymi ludźmi.